Monday, April 23, 2012

REVIEW - Clean&Clear blackhead clearing daily scrub!


It's time for review! :) I was waiting to spent the whole product , so I can be sure with my conclusions. It's Clean&Clear blackhead clearing daily scrub oil-free. I was using this for about couple of months , two times a day, it's a 150ml tube, not expensive at all.
First of all, it's a scrub for blackhead removal, I didn't have many blackheads , but most of them that were there are now gone! And the ones that weren't completely gone, are easy to remove! 
Second , it's a scrub , it has this white creamy mass with blue pieces, which are very gentile and give nice exfoliation. I liked it because it didn't dry my skin at all! It wasn't very happy with the exfoliating skills , but I guess it's because it's a daily scrub , It shouldn't be very harsh on the skin.
Third , it's oil-free, so because I have combined skin , this was perfect for me ... oily products.. make me oily!:) 
One tip! When your choosing a product , you must know the type of your skin and what you need! :)

**************************
  Време е за review! :) Чекав да го потрошам целиот продукт пред да направам ревизија на истиот! Се работи за чистач за лице Clean&Clear blackhead clearing daily scrub oil-free. Го користев оклу 2 месеци, го има во Зегин , Тинкес ,Веро и сите поголеми маркери, за цела околѕ 220 денари.
Прво, овој чистач е наменет за отстранување и спречување појава на црнки ( митасери ). Јас лично немав многу, но голем дел од тие што ги имав ги снема, а тие што останаа беа многу лесни за отстранување.
Второ, ова е чистач кој врши добра ексфлорација на лицето, велам добра а не одлична бидејќи е наменет за дневна упореба ( еднаш/двапати на ден ) и затоа има блага формула. Има бела кремаста формула, со мали сини парчиња , многу е лесен,хидрира и воопшто не ја суши кожата
И трето, има безмаслена формула, бидејќи имам комбинирана кожа го одбрав овој без масло, и ми се погоди. Воопшто немав вишок масленост на лицето, дури и ми се намали.
Ви го препорачувам ако имате кожа слична на мојата, има достапна цена , а убаво работи.

Кога бирате производи за кожа ( лице/тело) па и за коса , најдобро е да знаете каква кожа/коса имате, да знаете што ви треба , само така може да го одберете најдобриот продукт!:)

4 comments:

 1. Da nema neka varijanta za normalnu i suvu?
  Moram da menjam piling a ovaj ima bas ok cenu :))

  ReplyDelete
  Replies
  1. Pa ima obicen i vakov oil-free :) A imaat i drugi razgledaj ke najdes nesto sigurno :)

   Delete