Wednesday, April 11, 2012

Different kind of fairytale! / Една поинаква бајка!

Once upon a time ( TV series)


This is a different kind of fairytale.This is a story only for kids. This is a story about a curse which brought all of the story characters in a little town near Boston , called Storybrook. The evil queen threw a curse and the magical world was no more there. The story characters were trapped in the reality and didn't remember a single thing and their mayor is the evil queen. There are no more happy endings, nothing is the way it supposed to be. But there is still hope and that hope has a name Emma . She comes to Storybrook and the battle between the good and evil begins.

 ***********

Една поинсква бајка, која интересна ќе ја најдат повозрасните :) Сите бајки во детството ни почнуваа со Once upon a time или си беше еднаш одамна... тоа е и името на оваа серија. Си беше едно место во близина на Бостон , името му беше Сторибрук..  и погодете што? Таму во реалноста , беа заробени сите ликови од бајките, несеќавајќи се на еднаш магичниот свет во кој жквееле. Тоа го предизвикала ужасната клетва на лошата кралица, сегашниот градоначалник на градчето. Менувајќи ги среќните краеви на приказните со несреќни, живеејќи во свет во кој работите не се на своето место. Да, ова не е една од.наивнкте бајки кои ги помниме од детството, но сепак излез има,името му е Ема, почнува битката на доброто против злото кое го создаде злобната кралица.3 comments:

 1. Oho-ho! Jos jedna navucena :)) Serija je preslatka, Meri Margaret uvek ima neke zanimljive kapice i salove a kraljiva je perfektno nasminkana :)) Ceka se ponedeljak i nova epizoda :)))

  ReplyDelete
  Replies
  1. Evil queen mi e odmilena! I obleka i sminka.. perfect! :)

   Delete
 2. Really like your blog!
  I am crazy about this serie haha

  ReplyDelete