Sunday, February 26, 2012

Kate Moss for MANGO Spring 2012 - Spy Game

 MANGO is one of my favourite clothing brands. They are always unique , with lots of statment pieces of cloth , jewellery , bags etc. But this line caught my eye right away. It very fresh , youthful , sexy .. simply lovely! And Kate Moss representing it , makes it one or more levels higher (:
What's ur thoughts on it ? Do you like it ? What's ur fav pieces ?

3 comments:

 1. mango е еден од моите омилени брендови , единствена замерка која ја имам за продавницата во мк е тоа што воопшто немаат попусти за разлика од тоа како е надвор и новите колекции ги добиваат мнг доцна. супер статија , но мислам дека би било подобро да пишуваш на македонки , со цел да се развие повеќе блогирањето кај нас и додади опција за преведување така што содржините ќе бидат достапни за секој. позз

  ReplyDelete
  Replies
  1. Фала на сугестиите , ќе поправам тоа =) А стварно и јас се нервирам со нашево Манго, уствари и сите дури продавници кај нас истото го прават, попусти никакви.. залажувања само

   Delete
 2. nice opinion.. thanks for sharing....

  ReplyDelete